ПОДАННЯ
18.04.2011 рік м. Запоріжжя
Голова Комунарського районного суду м. Запоріжжя, аналізуючи практику розгляду справ про адміністративні правопорушення у 2010 році, -
ВСТАНОВИВ:
Стаття 130 КУпАП - керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, зокрема передбачає відповідальність за відмову особи від проходження встановленого порядку огляду на стан сп’яніння.
Згідно Наказу Міністра внутрішніх справ України від 09.09.2009 року №400/666 затверджена Інструкція «Про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», згідно якої -
з’ясування нетверезості водіїв, уповноваженими працівниками ДАІ проводиться на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (п. 1.6.);
у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан с’пяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного уповноваженою особою ДАІ, огляд на стан сп’яніння проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на проведення такого огляду (п.1.7.).
В Комунарський районний суд м. Запоріжжя на протязі 2010 року надійшло 774 протокола, по звинуваченню водіїв в порушенні ст. 130 КУпАП, складеними працівниками ДАІ Київської, Дніпропетровської, Херсонської, АР Крим, Запорізької та інших областей України.
Згідно аналізу, 1/3 ціх протоколів складені по звинуваченню водіїв в наслідок відмови на огляд, але жоден протокол не містить даних, що водіям, працівниками ДАІ пропонувалось пройти огляд на місці зупинки транспортного засобу, тому як, працівники ДАІ не забезпечені технічними засобами для такого огляду.
В наслідок чого, порушується вищевказаний наказ Міністра внутрішніх справ України.
Працівники ДАІ покладаючись на свої суб’єктивні природні дані (нюх, досвід та т.п.) пропонують водіям пройти огляд одразу в стаціонарних умовах мед закладів. Перебуваючи під впливом цього обману, водії враховуючи відсутність часу, матеріальну та моральну шкоду, та інші причини, відмовляються від проходження огляду. Коли водії виконують вимоги працівників ДАІ проходячи огляд в умовах стаціонару та виявляються тверезими – працівники ДАІ взагалі не фіксують ці поширені випадки.
В таких випадках, на підставі ст. 23 Цивільного кодексу України у громадян є право вимагати стягнення моральної шкоди; та матеріальної шкоди заподіяної діями працівниками ДАІ.
З метою дотримання конституційних прав громадян, для забезпечення працівників ДАІ належними технічними засобами, керуючись ст. 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», -
ПОСТАНОВИВ:
Довести вищевикладене:
1) до відома Міністра внутрішніх справ України – для прийняття належних заходів.
2) Прокурора Запорізької області та Голови апеляційного суду Запорізької області – для відома.
Голова
Комунарського районного
суду м. Запоріжжя С.Г. Герасименко