flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проведений аналіз по навантаженню на суддів Комунарського районного суду м. Запоріжжя станом на 01 липня 2010 року, порівняно з 2008- 2009 роками

05 липня 2010, 11:42
 
АНАЛІЗ
по навантаженню на суддів Комунарського районного суду м. Запоріжжя станом на 01.07.2010 рік, порівняно з 2008 – 2009 роками.
(За два роки, із 12 суддів за штатним розписом – вакансії торкнулись 12 суддів)
 
Оперативність розгляду судових справ – одне з центральних завдань судової влади України.
К початку 2008 року, Комунарський районний суд м. Запоріжжя, вперше серед судів м. Запоріжжя ціною напружених зусиль працівників усього суду, домігся розгляду всіх справ які надходили до суду не перевищуючи 6 місяців.
Однак цей досвід організації роботи суду, введення повної спеціалізації розгляду цивільних справ, спеціалізації з окремих категорій кримінальних справ, нікого не зацікавив. Навпаки постановою Президії №3 від 11.04.2008 року, така спеціалізація була скасована. Після чого враховуючи в першу чергу особисті інтереси суддів, з суду були переведені в інши суди Артемова Л.Г., Тютюник М.С., Каракуша С.М., Батрак І.В., Кухар С.В., у 4 суддів закінчились повноваження, враховуючи, що строки призначення суддів тривають роками, не витримавши таких умов праці – двоє суддів Амброскін В.Л. та Семікін В.В.змушених звільнились з суду! Суддя Дзярук М.П., у котрого закінчуються повноваження, не зважаючи на те, що суд на чверть так й неукомплектований, запрошений для праці до апеляційного суду Запорізької області.
Починаючи з 2008 року в суді покликаного захищати конституційні права 140 000 громадян Комунарського району, із 12 суддів згідно штатного розпису – по вищезазначеним обставинам, вакансії торкнулись 12 суддів.
Вищезазначені причини, а також зріст надходження справ:  
 
 
 
Рік
 
Цивільні справи
 
Кримінальні справи
2008
4951
754
2009
4942
2325
Перше півріччя 2010 року
5881
1014
 
призвели до того, що судді Комунарського суду маючи за останні роки, по даним статистики ТУ ДСА в Запорізькій області, найвищий показник розгляду справ серед інших судів Запорізької області (389 справ на місяць), мають найбільші залишки справ серед судів Запорізької області, зараз маючи у кожного в провадженні по 600-700 нерозглянутих справ. Незавершені справи передаються від суддів, що ійдуть, по кілька разів, марними виявляються затрачені зусилля з організації процесів, вивіз підсудних, праця адвокатів, прокурорів, допити потерпілих, свідків та т.п.  
Сьогодні залишок нерозглянутих цивільних справ понад 6 місяців з нуля у 2008 році, досягнув 1294 справи.
Таким чином, аналізуючи викладене, можливо зробити наступні висновки, що причинами тривалого не розгляду судових справ які надходять до Комунарського суду, є:
І. неукомплектованість районного суду суддями;
ІІ. повне скасування спеціалізаціїрозгляду цивільних справ;
ІІІ. збільшення кількості надходження справ різних категорій в провадження суду,
Всім інстанціям, які мають відношення до формування складу суддів районних судів, несуть відповідальність в першу чергу за збереження спроможності суду до захисту конституційних прав громадян звернувшися до суду, а вже потім повинні враховувати особисті інтереси бажаючих переводів суддів, несуть відповідальність за збереження професійного ядра колективу; по-друге необхідне захищати професійні інтереси та здоров’є залишившихся в суді суддів, змушених приймати до свого провадження всі справи, які надходять до суду, але об’єктивно не маючих можливості розглядати їх, безвино несущих щоденне психічне навантаження перед обуреними громадянами.