Проект
“Підтримка судової реформи в Україні”
Огляд преси № 12(147) (24 березня – 30 березня 2012 року)
30 березня 2012 року відбулося засідання пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Учасники засідання заслухали інформацію про узагальнення судової практики розгляду судами цивільних справ про відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки у 2010-2011 роках.
Якісний добір, підготовка та виховання кадрів — питання, особливо актуальне для судової системи нашої держави. Підвищення кваліфікації державних службовців, вважають у господарському суді Миколаївської області, має відбуватися на всіх рівнях й охоплювати всі форми набуття фахівцями необхідних професійних навичок, зокрема й удосконалення культури мовлення.
Метою зустрічі стала підготовка до проведення незалежного аудиту Спільної Програми Ради Європи та Європейської Комісії «Прозорість та ефективність судової системи», що діяла в Україні з 2008 по 2011 роки та до якої Вища рада юстиції була залучена у якості головного бенефеціарія.
Скоро отечественные суды пополнятся еще семью сотнями новых судей — по правилам, установленным регионалами в 2010-2011 гг. Правда, прошлогодний набор новых вершителей правосудия, сопровождавшийся непрерывными конфликтами, противостояниями и скандалами среди юридических групп влияния нынешней власти, открыл глаза на многое.
Вдосконалення законодавства неможливе без переосмислення системи відносин, які воно врегульовує, а відтак і без вдосконалення понятійно-категоріального апарату, що лежить у його основі.
Січнева сесія Парламентської асамблеї Ради Європи стала першою міжнародною подією, в рамках якої представники низки європейських країн публічно заявили про появу в Україні політичних ув’язнених, пише видання Коммерсантъ-Украина, журналіст якого взяв інтерв’ю у голови фракції соціалістів, депутата ПАРЄ зі Швейцарії Андреаса Гросса.
Власти Великобритании впервые в истории страны разрешат представителям СМИ вести видео и фотосъемку в зале суда, пишет газета Independent. «Открытость судебной системы – один из основополагающих ее принципов. Нужно дать людям возможность видеть, как вершится правосудие.
Доповідачі з ПАРЄ, які сьогодні прибули в Україну для оцінки виконання резолюції по Україні, заявили, що в них немає відповідей на жодне з питань хоча б одного пункту резолюції, яка була ухвалена 26 січня. Тому вони заявили, що Україну очікує найгірша резолюція, яка тільки може бути
Випадки, коли особа менше шести місяців перебуває у СІЗО в очікуванні вироку, сьогодні, на жаль, стають рідкістю. Зазвичай, цей термін перевищує допустимі строки, і десятки тисяч людей приречені роками сидіти у слідчих ізоляторах. Тому глава держави восени минулого року у своєму зверненні закликав правоохоронні органи та органи суддівського самоврядування проаналізувати ситуацію та вжити невідкладних заходів щодо дотримання розумних строків тримання людей під вартою.
За матеріалами перевірки прокуратури Кіровоградської області заступником Генерального прокурора України порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених 2 ст.364, ч.2 ст.366 та ч.2 ст.375 Кримінального кодексу України,за фактом постановлення неправомірного рішення суддею Олександрійського міськрайонного суду.
На цьому наголосив заступник Голови ВССУ Станіслав Міщенко під час міжвідомчого круглого столу із питань практики затримань та взяття під варту в Україні, який організували ВССУ спільно з Центром суддівських студій у рамках реалізації українсько-швейцарського проекту «Підтримка пенітенціарної реформи в Україні».
Верховный Суд Украины пересмотрел по заявлению ПАО «Украинская страховая компания «Гарант-Авто» постановление Высшего хозяйственного суда Украины от 8 ноября 2011 года по делу по иску ПАО «Украинская страховая компания «Гарант-Авто» к ПАО «Просто-страхование» о взыскании 10 тыс. 200 грн в порядке регрессных требований.
От справедливости судебных решений, особенно определяющих наказания за преступления чиновников и депутатов разных уровней, зависит уровень доверия ко всей власти.
23 березня 2012 року Рада суддів України на своєму засіданні підтримала проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо фінансування судової влади)».
92 людини, засуджені до довічного ув’язнення, незаконно утримуються в Донецькому СІЗО. Такі висновки зробила прокуратура Донецької області за результатами перевірки дотримання вимог законодавства щодо захисту конституційних прав ув’язнених та засуджених.
Венецианская комиссия изучает законопроект, уменьшающий полномочия ГПУ.
Расчистить законодательные «остатки» – такая задача стоит перед парламентариями накануне осенней избирательной кампании.
Совет судей Украины разработал проект Кодекса судейской этики. До сих пор четко не урегулирован вопрос, какие нарушения со стороны судьи могут стать основанием для его увольнения за нарушение присяги.
В Государственном бюджете на текущий год объемы финансирования судебной системы увеличились по сравнению с 2011 г. на 38%: с 2,5 млрд. до 4 млрд. грн. Однако почти половину из этих 4 млрд. составляет спецфонд, т. е. поступления от судебного сбора.
Українська влада наполегливо звітує як перед українцями, так і західними спостерігачами про те, що в країні здійснюється низка важливих реформ: в економіці, медицині, праві. ЗМІ рясніють повідомленнями про результати боротьби з корупцією та досягнення у сфері свободи слова.
Рішення Феміди визнає право громадськості на інформацію важливішим за право на особисте життя.
Конституционный суд (КС) в последние годы становится все более значимым двигателем внутренней политики действующей власти. Важнейшие решения данного суда, обязательные к исполнению по всей территории Украины и не подлежащие обжалованию, как правило, удивительным образом совпадают с точкой зрения регионалов по этим же вопросам.
Так склалося, що посади керівників у судах здебільшого обіймають чоловіки. Міф про те, що представники сильної статі мають кращі лідерські якості, намагалася розвіяти голова Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів, яка, до речі, є першою жінкою на Прикарпатті, котра очолила таку установу.
Підвищення зарплатні українським суддям не усуне корупції у царині українського судочинства, прогнозують експерти.Українські служителі Феміди дочекались покращення свого матеріального становища. У порівнянні з попереднім роком, середня зарплатня суддів зросте на 106,7 відсотка - з 6,5 до 13,5 тисяч гривень.
У деяких суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в очікуванні на розгляд перебуває до 9 тисяч справ. Про це сьогодні на засіданні прес-клубу повідомила головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю Львівського апеляційного адміністративного суду Ольга Давид.
Новый Уголовный процессуальный кодекс Украины не сможет решить все наболевшие проблемы уголовной юстиции. Ведь принятие проекта не гарантирует соблюдение его норм. Такую мысль высказали участники межведомственного круглого стола по практике задержания и взятия под стражу, проведенного в Высшем специализированном суде Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел.
Це дозволить прискорити розгляд кримінальних справ та уникнути ускладнень, які виникають у зв’язку з доставкою у судові засідання осіб, що заявили про це клопотання.
Через парламент тихо и незаметно движутся три законопроекта, влекущие за собой самую настоящую языковую революцию в судах. В судах хотят разрешить применение региональных языков и языков меньшинств. При этом использование этих языков не просто гарантируется государством, но и обеспечивается за счет средств госбюджета.
Проект фінансується:
|
Проект виконується:
Центр суддівських студій
Асоціація суддів України
|