flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Огляд преси на судову тематику 03 січня - 13 січня 2012 року

04 січня 2012, 14:00
      Проект
“Підтримка судової реформи в Україні”
                                     
                                                       Огляд преси № 1(136) (03 січня 13 січня 2012 року)
 

За січень цього року судді мають отримати більшу заробітну платню. Ще наприкінці минулого року Президент Віктор Янукович обіцяв 50% зростання.

Лондон пропонує розвантажити Євросуд і віднадити його від «звички» втручатися в справи країн — членів РЄ.

Реформа кримінальної юстиції за своїм значенням є чи не найважливішою після ухвалення Конституції.

З 1 січня 2012 року українські судді будуть отримувати більше, однак поки не в півтора рази, як було обіцяно.

Президент Украины подписал закон, призванный смягчить ответственность за экономические преступления. Теперь ряд хозяйственных правонарушений станут квалифицировать не как уголовные, а как административные. Они будут караться не тюремным заключением, а штрафом.

Президент Виктор Янукович предлагает Верховной раде ввести институт суда присяжных. Также Янукович предлагает Раде ввести возможность домашнего ареста. Кроме того, Янукович предлагает Раде отменить возможность возвращения дел на дополнительное расследование

Европейский суд по правам человека обязал Украину выплатить 18 тыс. евро компенсации за моральный ущерб, который был нанесен 46-летнему Игорю Тодорову ненадлежащим медицинским обслуживанием в тюрьме.

Прес-служба Верховного Суду України повідомляє, що за інформацією заступника Голови Верховного Суду України − секретаря Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Анатолія Редьки судді Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України схвально сприйняли повідомлення про те, що Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради України проект нового Кримінально-процесуального кодексу.

В Адміністрації президента прогнозують, що Верховна Рада ухвалить нову редакцію Кримінально-процесуального кодексу в лютому.
З проектом Кримінального процесуального кодексу (текстом) і порівняльноюі таблицею до нього можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

12 січня 2012 року під головуванням Голови Верховного Суду України Петра Пилипчука відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України.

Комітет ВРУ з питань правосуддя, який очолює Сергій Ківалов, відхилив законопроект, відповідно до якого дозволялося проводити фото- й відеозйомку в суді. Адже при розгляді справи головними мають бути не інтереси ЗМІ та їхнє право на інформування, а забезпечення належного правосуддя.

10 січня лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк зареєстрував законопроект (№ 9670) щодо впорядкування діяльності Конституційного суду України з метою гарантування верховенства Конституції України та захисту прав і свобод громадян. Ним, зокрема, передбачається обмеження привілеїв суддям КС, інформує прес-служба "Фронту змін".
 
 Так, законопроект Арсенія Яценюка передбачає запровадити однаковий розмір посадового окладу для суддів місцевих судів та суддів КС. «Зважаючи на значно нижчу завантаженість суддів Конституційного суду України в порівняні з суддями місцевих судів загальної юрисдикції, несправедливим видається закріплення за попередніми вищого розміру посадового окладу», – зазначається в пояснювальній записці.

Європейська сторона застосовуватиме санкції до осіб, які беруть участь у кримінальних процесах проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко, впевнений директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак.

Рішення Конституційного суду мають високий ступінь нормативності, адже вони є обов’язковими до виконання. За Конституцією. Тож результати діяльності КСУ забезпечують широке коло суб’єктів: парламент, інші органи влади, науковців, практиків, пересічних громадян орієнтирами праворозуміння, правотворення та правозастосування. Хоч, правильніше сказати, мають забезпечувати.

Я повністю підтримую думку ПАРЄ про те, що Верховна Рада Україна не повинна брати участі у процедурі призначення суддів. Перш за все - щоб уникнути політизації цього питання. Так голова Комітету ВР з питань правосуддя Сергій Ківалов прокоментував частину проекту резолюції ПАРЄ про участь Верховної Ради у призначенні суддів.

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4176-VI "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Окружний апеляційний суд Денвера, столиці штату Колорадо, підтвердив рішення Федерального суду штату, яке скасовує прийняті в 2010 році в сусідній Оклахомі поправки до закону, який вводив заборону на дію мусульманського права, повідомляє Бі-бі-сі. З позовною заявою до суду Колорадо звернувся один з мусульман, що живе в Оклахома-Сіті.

Навіть виграна судова справа дорого обійдеться українцям.

Очередная волна кандидатов в судьи преодолела на предыдущей неделе последний барьер на пути к карьерному свершению – зачислению в судейский корпус и праву осуществлять правосудие именем Украины. Высший совет юстиции 22 декабря провел заседание, практически целиком посвященное рассмотрению материалов относительно внесения Президенту Украины представлений о назначении кандидатов на должность судьи впервые.

РСУ закликала суддів брати фінансові справи у свої руки. Посилення незалежності Феміди стало ключовою темою засідання Ради суддів України. Члени органу суддівського самоврядування переконані, що законники мають брати активнішу участь у вирішенні фінансових справ, у тому числі в складанні держбюджету.

Ближайшие годы должны стать периодом прогресса в судебной системе. Однако готовы ли суды к внедрению высоких технологий, если до недавнего времени представители Фемиды за свой счет обустраивали свои рабочие кабинеты и – чего уж мелочиться! – проводили ремонт помещений суда?

Украинские суды по-прежнему продолжают решать проблемы с размещением и финансированием, а кое-где до сих пор работают над освоением автоматизированной системы документооборота.

ВСС пояснив, як звертатися до Верховного Суду та розглядати заяви в порядку наказного провадження.

Звернутися до Страсбурзького суду українців спонукають, здебільшого, відчай і зневіра в правовій системі України. Адже подавши позов, наші громадяни змушені спершу дочекатися, коли їхню справу розгляне суд, а з судовою тяганиною стикалися чимало тих, хто спілкувався з українською Фемідою.

Українська влада має ініціювати нове розслідування смерті студента Ігоря Індила. Про це заявила організація Amnesty International після того, як обидва співробітники міліції, які підозрювалися у спричиненні смерті студента, були звільнені 5 січня після судового засідання у Києві, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна".

Поки вся країна обговорює нові подробиці утримання під вартою колишнього прем’єр-міністра та інших урядовців, маса людей утримується роками в українських СІЗО без вироків суду. ЗІК спробував зазирнути за ґрати Львівського СІЗО – ситуація вражаюча – багато людей утримують без вироку, а отже без доведеної вини, по 5-8 років.

Протягом поточного року, незважаючи на низку прогресивних кроків у вдосконаленні судочинства, очікуваних позитивних змін, які мали б підвищити індекс довіри до судової системи, не відбулося.

Президент України Віктор Янукович підписав зміни до Закону «Про судоустрій і статус суддів», якими членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України збільшено строк повноважень та врегульовано питання оплати праці.

Тысячи украинцев выйдут из тюрем, а бюджет получит дополнительные миллионы, когда в действие через месяц вступит закон, который гуманизирует уголовное законодательство страны.

Чим більше буде бажання зекономити на справедливості, тим менше цієї справедливості буде в країні. Новий рік нарешті приніс суддям довгоочікуване зростання заробітної плати. Щоправда, переважно тим, хто починає своє служіння Феміді.

Двоє працівників міліції Донецької області були засуджені до 4 років позбавлення волі за перевищення посадових повноважень і застосування тортур. Про це повідомляє прес-служба Донецької обласної прокуратури.

Рада суддів України під час чергового засідання 23 грудня детально зупинилася на результатах моніторингу стану незалежності суддів. Як повідомляє кореспондент {«ЗіБ»}, заслухавши висновки проведеного дослідження, задля подальшого зміцнення суддівської незалежності члени РСУ висловили низку пропозицій.

 

 
 

 
           Проект фінансується:     
                      
          
 
 
 
         Проект виконується:  
 
        Центр суддівських студій
        Асоціація суддів України