Проект
“Підтримка судової реформи в Україні”
Огляд преси № 33(133) (10 грудня –16 грудня 2011 року)
Конституционный суд (КС) признал конституционными еще целый ряд важнейших положений судебной реформы, созданной и принятой в 2010 г. под эгидой президента Виктора Януковича. Как следствие, данный суд, кажется, настойчиво и последовательно продолжает подтверждать, что действующая власть в полном соответствии с Конституцией взяла в свои руки все основополагающие рычаги влияния на суды.
«Питання продовження судової реформи в Україні залишається одним з основних пріоритетів української влади і Президента України», - заявила член Венеціанської комісії, Радник Президента України – Керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента Марина Ставнійчук під час засідання Венеціанської комісії 16 грудня 2011 року.
У Волинській області співробітники СБУ спільно з Генеральною прокуратурою України викрили корупційну діяльність прокурора Ківерцівського району та заступника голови районного суду.
До свого професійного свята апеляційний суд області зробив собі гарний подарунок, створивши у своєму приміщенні Музей історії судочинства на Волині. Чогось подібного нема в жодній іншій області.
Суддю Комінтернівського районного суду Харкова засудили до п'яти років позбавлення волі за винесення завідомо неправосудних рішень.
Соснівський районний суд задовольнив позов кількох ФОП – власників супермаркетів міста і скасував один із пунктів рішення міської ради про обмеження продажу алкоголю та тютюну, зокрема про заборону реалізації цих товарів в нічний час.
Інтервю з головою Апеляційного суду Чернігівської області Садігом ТАГІЄВИМ.
Сьогодні в УНІАН за участі експертів ЦППР Ігора Коліушка, Юлі Кириченко та Романа Куйбіди відбулась прес-конференція, на якій було оприлюднено результати моніторингового звіту ЦППР на тему: "Ефективність судового захисту конституційних прав громадян від посягань з боку вищих органів влади протягом останніх двох років".
Сьогодні працівники суду відзначають своє професійне свято, яке об'єднує тих, хто присвятив своє життя надзвичайно важливій справі – служінню правосуддю. Рік, що спливає, видався доволі непростим.
БЛІЦ-ІНТЕРВ’Ю Голови Вищого адміністративного суду України Ігоря Темкіжева у газеті "Правосуддя України" (від 12 грудня 2011 року №49-50).
Конституційний Суд дозволив використовувати в судах нарівні з державною регіональні мови та мови національних меншин.
Підвищення граничного віку перебування суддів на посадах, є недоцільним і можливе лише для суддів Верховного та Конституційного судів.
13 грудня 2011 року відбулася заключна конференція Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України».
Прокуратура Дніпропетровської області спільно з УСБУ в Дніпропетровській області відправила на лаву підсудних суддю одного з районних судів м. Кривого Рогу, який, здійснюючи правосуддя у цивільних справах за позовами інвалідів щодо отримання ними страхових виплат у зв’язку з втратою працездатності на виробництві, необґрунтовано затягуючи судовий розгляд справ, вимагав та отримував від останніх хабарі за скоріше завершення судового розгляду справ та винесення ним законних рішень суду на користь позивачів.
Экс-глава Верховного суда (ВСУ) и экс-бютовец Василий Онопенко публично заявил о намерении завершить судейскую карьеру и заняться политикой. Подобное высказывание еще больше повышает вероятность наступления и в этом суде новых времен, которые уже во всей красе бушуют в судебной системе с приходом регионалов к власти.
Вищий адміністративний суд України відмовляє громадянам у задоволенні їхніх позовів до Президента України наголошуючи, що глава держави не є органом державної влади.
«В следующем году мы планируем применить практику, когда хозяйственные суды будут отправлять процессуальные документы сторонам процесса в виде электронных сообщений. На добровольной основе это будет вводиться и в гражданском процессе. Мы надеемся, что этот процесс станет популярным», – заявил директор ГП «Информационные судебные системы» Леонид Богданов.
Президент України Віктор Янукович переконаний, що судова реформа – це реальний шлях до єдиної європейської спільноти. На цьому Глава держави наголосив у виступі на урочистому засіданні з нагоди Дня працівників суду у вівторок, 13 грудня.
Через три года после вступления в силу судебного решения его вообще нельзя будет пересмотреть — такую и прочие любопытные новации содержит новая законодательная инициатива провластных юристов, бодро движущаяся через Верховную Раду.
Администрация президента допускает, что при внесении изменений в Конституцию, предельный возраст выхода судей на пенсию будет увеличен на 5 лет с 65 до 70 лет.
На сегодняшнем заседании Совет судей общих судов рассмотрел результаты проверки организации работы судов Запорожской области, сообщает корреспондент «ЮП». Особое внимание рабочая группа, в состав которой входят члены Совета судей общих судов, уделила соблюдению разумных сроков рассмотрения уголовных дел судами Запорожской Области.
Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №4025-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності».
Урочистості з нагоди Дня працівників суду України, який відзначатиметься 15 грудня, відбулися у Верховному Суді України.
13 грудня 2011 року Конституційний Суд України оприлюднив прийняте 8 грудня Рішення у справі за конституційним зверненням товариства з обмеженою відповідальністю „Пріма-Сервіс“ ЛТД щодо офіційного тлумачення положення пункту 7 частини третьої статті 129 Конституції України та за конституційним поданням 54 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень частини шостої статті 12, частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, частини другої статті 197 Цивільного процесуального кодексу України, а також частини восьмої статті 811 Господарського процесуального кодексу України (справа про фіксування судового процесу технічними засобами).
У рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю» наприкінці листопада в Одесі й на початку грудня у Львові відбулися семінари для суддів-експертів апеляційних судів з питань тлумачення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) та застосування практики Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд).
На прошлой неделе Совет судей Украины изучил вопрос о внедрении видеосвязи в судебном процессе. Так, из информации, предоставленной ГСА Украины и учреждениями пенитенциарной системы, выяснилось, что государство за 9 месяцев этого года потратило 20 млн грн на транспортировку лиц, содержащихся под стражей в СИЗО.
Суд заклав «бомбу» для заробітків інспекторів ГАІ сам того не підозрюючи.
У вівторок, 13 грудня, Верховний Суд України вперше відвідає президент. Привід – святкування у четвер Дня суду. Реальність – розблоковано вибори голови ВСУ, і Віктор Янукович може вказати на наступного очільника. Час дуже вдалий: за даними УП, засідання Пленуму ВСУ з виборів голови заплановано на 23 грудня.
Закон «Про судоустрій і статус суддів» поклав на плечі органів суддівського самоврядування найвідповідальніше завдання — забезпечувати незалежність володарів мантій і храмів Феміди. Проте для виконання цього завдання потрібні реальні важелі впливу.
Великобританія готова реалізувати в Україні низку проектів технічної допомоги для здійснення підтримки у реформуванні судової системи. Про це йшлося під час зустрічі міністра юстиції України Олександра Лавриновича з членами британського парламенту.
Потерпілий у кримінальній справі щодо вбивства Георгія Гонгадзе журналіст Олексій Подольський відмовився брати участь у судових засіданнях з розгляду скарги адвокатів колишнього президента України Леоніда Кучми на порушення стосовно нього кримінальної справи.
Як відомо, СРСР та його сателіти під час голосування резолюції ООН про ухвалення Всесвітньої декларації прав людини 10 грудня 1948 утрималися. Українська держава утримується й досі. Якщо в 2005-2009 роках ми зазначали, що державна політика в галузі прав людини є неефективною, безсистемною та хаотичною, то сьогодні змушені констатувати, що останні два роки ця політика взагалі відсутня: права людини зовсім не є пріоритетом для керівництва держави.
Вища кваліфікаційна комісія суддів винесла догану законниці, яка кілька разів замінювала тримання під вартою на м’якші запобіжні заходи. Таким чином судді вкотре отримали сигнал про небезпеку, яку становлять для кар’єри спроби заперечити прокуратурі.
Разбираться с проблемами внутри судебной системы – задача самих судей. Уже сейчас очевидно, что за них никто выполнять эту работу не собирается. Искать пути решения проблем призваны органы судейского самоуправления. Но хватает ли им реальных рычагов для этого?
Проект фінансується:
|
Проект виконується:
Центр суддівських студій
Асоціація суддів України
|