Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 31 грудня 2018 року відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26.11.2018 року № 2631-VIII «Про призначення чергових виборів Президента України на неділю 31 березня 2019 року» в Україні розпочався виборчий процес.
Згідно із частиною першою статті 103 Конституції України Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного та прямого права шляхом таємного голосування строком на 5 років.
Конституцією України та Законом також встановлено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни, яким на день виборів виповнилося 18 років. Кожен громадянин має лише один голос і використати його він може лише на тій дільниці, де громадянин включений до списку виборців.
Перевірити чи є Ви у списку виборців можна кількома способами:
Як саме за допомогою інтернету перевірити чи включені Ви до списку виборців - дивіться у ВІДЕОІНСТРУКЦІЇ, яку підготували працівники Третього апеляційного адміністративного суду.
Якщо все добре і Ви є у списку виборців та закріплені за певною дільницею, то у день голосування з 8-ї ранку і до 20-ї вечора приходьте з паспортом громадянина України на виборчу дільницю за Вашим зареєстрованим місцем проживання.
Якщо ж виникли проблеми, а саме Вас не включено до списку виборців або ж Ви є у списку, але Ви не закріплені за певною виборчою ділянкою, то цю ситуацію необхідно терміново вирішити.
І через інтернет це не вдасться. Для цього необхідно не пізніш як за 5 днів до дня голосування (тобто не пізніше 26 березня 2019 року) вирушити до органу ведення реєстру виборців. Де знайти найближчий – дивіться ТУТ.
При собі потрібно мати:
- паспорт та його копію;
- трохи часу в запасі, аби написати заяви про включення до списку виборців у Вашому районі.
Якщо виборцю відмовили у прийнятті заяви, або у інших випадках, то не пізніше, як за 2 дні до голосування (тобто до 28 березня включно) громадянин може звернувшись до суду. Для цього необхідно подати заяву до місцевого загального суду в формі адміністративного позову. За подання такого позову судовий збір не сплачується.
Суд вирішує адміністративну справу щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, то невідкладно.
На підставі рішення суду виборча комісія включає громадянина до списку виборців і це надає йому право голосу на виборах Президента України.