flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз судової практики з питань пропущення апелянтами строків на апеляційне оскарження судових рішень

 Аналіз судової практики з питань пропущення апелянтами строків на апеляційне оскарження судових рішень.

Під час проголошення рішення суду суддями в обов’язковому порядку вказується на право кожної із сторін оскаржити рішення суду в апеляційному порядку, шляхом подання заяви через Комунарський районний суд м. Запоріжжя  заяви про апеляційне оскарження у 10—денний строк з дня проголошення та подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду завжди виготовлюється вчасно та за заявою сторін видається їм. Але не завжди сторони дотримуються строків передбачених ЦПК для оскарження рішення суду.

Пропущення строків, встановлених для подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, є перешкодою для апеляційного перегляду справи, окрім випадків, коли суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, визнав поважними причини пропущення таких строків і власною ухвалою поновив строк на оскарження. Тобто особа, яка пропустила строк подання апеляції, має право подати заяву із клопотанням про поновлення такого строку, обґрунтувавши при цьому причини його пропущення (зазвичай це обставини, що не залежали від волі такої особи) та навівши відповідні докази.

Як правило апелянти порушують строки на апеляційне оскарження у зв’язку із тривалою хворобою, підтверджуючи це  листом непрацездатності.

Також невчасне подання апеляційної скарги може бути пов’язане із службовим відрядженням в інше місто.

Причиною невчасного оскарження рішення може бути невчасне отримання копії рішення суду першої інстанції, у зв’язку з несвоєчасним зверненням до суду з приводу його видачі.

 

 

Голова Комунарського

районного суду м. Запоріжжя                                         С.Г. Герасименко